Klimatyzatory LG

Klimatyzatory pokojowe 

Ścienne

Klimatyzator LG ARTCOOL Stylist G-WL
G09WL | G12WL (1,3 – 4,0 kW) 

Wydajny klimatyzator o nieprzeciętnym designie. Idealny dla osób zwracających uwagę na styl wnętrza. Komponuje się w różnych pomieszczeniach, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Zewnętrzne jednostki klimatyzatorów LG ARTCOOL Stylist są podświetlane LED-ami, dzięki czemu można wybierać dowolne kolory, w zależności od nastroju lub stylu pomieszczenia. Klimatyzacja zapewnia trójstronny nawiew powietrza, dzięki temu powietrze przepływa delikatniej i naturalniej. Filtry są podwójnie chronione, a oczyszczanie jest automatyczne, co zmniejsza częstotliwość serwisu klimatyzacji. W zależności od potrzeb, można ustawić bardzo mocne chłodzenie albo skuteczne grzanie. Urządzenia działają bardzo cicho – poziom hałasu 19 dB. Dzięki temu nie zakłócają spokoju w dzień, a snu w nocy. Ponadto instalacja i serwis klimatyzacji są łatwe i szybkie. Na życzenie, do zestawu można dołączyć zestaw Wi-Fi.

Klimatyzator LG ARTCOOL Slim A-LL
A09LL | A12LL (0,89 – 4,04 kW)

Elegancki i bardzo wydajny klimatyzator ścienny marki LG. Ze względu na atrakcyjny design, sprawdza się jako klimatyzacja do domu, klasycznie albo nowocześnie urządzonego. Klimatyzator jest energooszczędny (klasa energetyczna A++), a przy tym umożliwia kontrolowanie zużycia energii. Jednostki zewnętrzne i agregator pracują cicho, dlatego bez obaw można zamontować klimatyzator na przykład w sypialni albo pokoju dzieci. Klimatyzator w krótkim czasie zapewnia wychłodzenie albo ogrzanie pomieszczenia. Powietrze wypływa w wielu kierunkach, dlatego podmuchy zimna albo gorąca są nieodczuwalne. Dodatkowymi udogodnieniami, zapewniającymi zdrowy mikroklimat we wnętrzu są: automatyczne oczyszczanie, wzmocniony filtr antybakteryjny i jonizator powietrza. Montaż klimatyzacji jest prosty i szybki. Dodatkową opcją jest bezprzewodowe kontrolowanie i sterowanie Wi-Fi.

Klimatyzator LG ARTCOOL Mirror A-RL
A18RL (0,9 – 6,0 kW)

Wydajny klimatyzator o niepowtarzalnym designie. Spełnia najnowsze standardy systemów klimatyzacyjnych, od których oczekuje się nie tylko wydajności, ale również estetycznego wyglądu. Ceniony za elegancki wygląd, który umożliwia wkomponowanie go w nawet najbardziej stylowych pomieszczeniach. Model Mirror A-RL jest cichy i wydajny energetycznie. W urządzeniu zastosowano innowacyjne rozwiązania filtracyjne oraz funkcje obniżające poziom hałasu. Napływające powietrze jest oczyszczone, co korzystnie wpływa na przyjazny mikroklimat we wnętrzach. W klimatyzatorze można kontrolować zużycie energii oraz zaprogramować tryb cichej pracy agregatów. W krótkim czas pozwala osiągnięcie pożądanego komfortu cieplnego. Montaż klimatyzacji jest łatwy i szybki.

Klimatyzator LG Deluxe D-RN
D09RN | D12RN | D18RN | D24RN (0,89 – 7,42 kW)

Wydajny i elegancki z wyglądu klimatyzator. Jeden z najlepszych na rynku modeli sprawdzających się jako klimatyzacja do domu. Zastosowano w nim ulepszone sprężarki i wymienniki ciepła, dzięki którym zwiększyła się wydajność grzewcza. Wysokociśnieniowy wentylator i duże śmigło jednostki zewnętrznej zapewniają skuteczne ogrzewanie i bardzo wydajne chłodzenie – delikatny nawiew powietrza na odległość do 9 m. Jonizator oczyszcza powietrze zapewniając przyjazny i zdrowy mikroklimat. Klimatyzator jest łatwy w montażu i czyszczeniu. Jest również cichy (19dB), umożliwia aktywną kontrolę i dopasowanie zużycia energii do aktualnych potrzeb. Ponadto urządzenie ma wbudowaną funkcję automatycznego oczyszczania, a wydajne filtry są podwójnie chronione. Nie wymaga częstego serwisowania klimatyzacji. Do zestawu można dołączyć zestaw WiFi i Smart Diagnosis.

Klimatyzator LG Standard Plus P-EN
P09EN | P12EN | P18EN | P24EN (0,89 – 7,42 kW)

Nowoczesny i wydajny klimatyzator odznaczający się minimalistycznym i bardzo estetycznym designem. Sprawdzający się jako klimatyzacja do biura i klimatyzacja do domu. Mocno chłodzi i skutecznie ogrzewa pomieszczenie. Zapewnia komfort użytkowania i oszczędności w zużyciu energii – klasa energetyczna chłodzenia A++, klasa energetyczna ogrzewania A+. Nawiew powietrza jest delikatny i bardzo naturalny. Lekka i nowoczesna konstrukcja umożliwia łatwy montaż i serwis klimatyzacji – filtry można wyczyścić samodzielnie, bez pomocy serwisanta. Dodatkowymi udogodnieniami są: kontrola zużycia energii, niski poziom hałasu (19 dB), cicha praca (przydatne zwłaszcza w nocy) i wygodne sterowanie (opcjonalny zestaw Wi-Fi).

Klimatyzator LG Basic E-EM
E09EM | E12EM (0,89 – 4,04 kW)

Niezawodny klimatyzator do domu, w którym wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne LG. Do zamontowania na ścianie. Urządzenie wyposażone jest w sterowane żaluzje, które regulują dopływ powietrza, tak by nie było ono kierowane bezpośrednio na osoby przebywające w pomieszczeniu. Dzięki funkcji Jet Cool wnętrze mocno wychładza się w którym czasie. Podwójny filtr antybakteryjny oczyszcza powietrze z kurzu i bakterii. Ponadto klimatyzator wyposażony jest w funkcję automatycznego oczyszczania. Klimatyzator jest energooszczędny i bardzo cichy. Instalacja urządzenia jest prosta i szybka, a sterowanie może się odbywać zdalnie przy pomocy zestawu Wi-Fi.

Klimatyzator LG Basic E-EM
E18EM (0,90 – 5,40 kW)

Zaawansowany technologicznie klimatyzator do domu zapewniający komfortowy nawiew powietrza. Skutecznie ogrzewa i chłodzi pomieszczenie. Dzięki automatycznym żaluzjom umożliwia sterowanie kierunkiem napływu powietrza. Model LG Basic posiada funkcję Jet Cool, która zapewnia szybkie chłodzenie wnętrza w krótkim czasie. Ponadto wyposażony jest w podwójnie chroniony filtr, który oczyszcza powietrze z kurzu i bakterii. Zapewnia napływ zdrowego powietrza. Urządzenie łatwo i szybko montuje się do ściany. Jest wydajne energetycznie (klasa A/A+) i pracuje cicho, dzięki czemu nie zakłóca ciszy nocnej i można go wykorzystywać w pomieszczeniach do pracy albo nauki. Czyszczenie i serwis klimatyzacji przebiegają szybko i bez zakłóceń.

Konsole

Klimatyzator LG Standard Inverter CQ
CQ09 | CQ12 | CQ18 (1,3 – 5,6 kW)

Wydajny, skutecznie ogrzewający i chłodzący klimatyzator do firmy, biura, restauracji i innych pomieszczeń użyteczności publicznej. Wyposażony w automatyczne żaluzje, które umożliwiają sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza, także w dół, zapewniając ogrzewanie podłogowe. Urządzenie w ciągu zaledwie 8-9 minut skutecznie ogrzewa podłogę. W trybie chłodzenia, żaluzje kierują zimne powietrze w kierunku sufitu, dzięki temu nie odczuwa się nagłych i nieprzyjemnych podmuchów chłodu. 3 etapowy system filtrowania oczyszcza powietrze z kurzu, bakterii, roztoczy i alergenów, następnie sterylizuje powietrze przy pomocy plazmowego generatora jonów. Instalacja, obsługa i serwis klimatyzacji jest prosty. Poszczególne elementy łatwo wyciągają się z jednostki, co ułatwia ich naprawę, czyszczenie lub wymianę.

Przysufitowo-przypodłogowe

Klimatyzator LG Standard Inverter CV
CV09 | CV12 (1,0 – 3,6 kW)

Wydajny klimatyzator przypodłogowy. Może być montowany zarówno na suficie, jak i nad podłogą, dzięki czemu pozwala oszczędzić sporo miejsca. Model Standard ma uniwersalne zastosowanie – w restauracjach, firmach, sklepach czy domach. W urządzeniu można sterować kierunkiem nawiewu powietrza (w pionie albo poziomie), zapewniając optymalny komfort cieplny. Klimatyzator zapewnia najwyższą wydajność energetyczną, w każdej chwili można sprawdzić poziom zużywanej energii. Potrójne filtry skutecznie oczyszczają i jonizują powietrze, natomiast funkcja Jet Cool zapewnia krótki czas chłodzenia. Dodatkowo można ustawić tryb chłodzenia nocnego, wówczas urządzenie pracuje ciszej, jednak równie wydajnie jak w dzień. Montaż klimatyzacji jest łatwy i szybki.

Podstropowe

Klimatyzator LG H-Inverter UV-H
UV36H | UV42H | UV48H (4,5 – 16,0 kW)

Efektywny i solidny klimatyzator podstropowy marki LG. Sprawdza się jako klimatyzacja do firmy, sali konferencyjnej albo kinowej. Jest możliwy elastyczny montaż w dogodnych miejscach także w suficie. Jednostki wewnętrzne wykonane są z aluminium pokrytego warstwą złota, co minimalizuje ryzyko korozji. Klimatyzator jest wydajny energetycznie, a przy tym energooszczędny (redukcja poboru energii nawet do 28%). Dzięki funkcji gorącego startu pomieszczenie szybko się nagrzewa. Z kolei funkcja Jet Cool zapewnia efektywne chłodzenie. Urządzenie posiada wbudowany sygnalizator wymiany filtra, który informuje o potrzebie serwisowania klimatyzacji. Oprócz sterownika centralnego, do urządzenia dołączony jest sterownik bezprzewodowy umożliwiający wygodną zmianę ustawień z dowolnego miejsca.

Klimatyzator LG Standard Inverter CV | UV
CV18 | CV24 | UV30 (1,92 – 8,40 kW)

Niezawodny klimatyzator podstropowy zapewniający komfortowe warunki w pomieszczeniu. Polecany jako klimatyzacja do biura, sklepu albo firmy. Łatwy montaż klimatyzacji w suficie. W urządzeniu wykorzystano najnowocześniejsze technologie LG. Odznacza się najwyższą wydajnością energetyczną, jest energooszczędny i cichy. Funkcja Jet Cool zapewnia szybkie chłodzenie, a funkcja gorącego startu pozwala nagrzać pomieszczenie w krótkim czasie. Agregaty pracują cicho, dzięki temu nie zakłócają pracy. Sygnalizator informuje o konieczności wymiany filtra po przepracowaniu 2400 godzin. Wymiana filtrów i czyszczenie są łatwe. Urządzenie posiada funkcje ułatwiające wygodne użytkowanie: centralne i bezprzewodowe sterowanie.

Klimatyzator LG Standard Inverter UV
UV36 | UV42 | UV48 | UV60 (3,8 – 15,7 kW)

Wydajny klimatyzator podstropowy LG, dzięki któremu uzyskasz pożądany komfort w cieplny. Polecany jako klimatyzacja do biura lub firmy. Klimatyzator szybko ogrzewa albo wychładza pomieszczenie. Jest cichy i niezawodny. W urządzeniu wykorzystano nowoczesną technologię LG zapewniającą wydajniejsze i energooszczędnościowe działanie. Regulowane żaluzje umożliwiają sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza i rozprowadzanie go równomiernie w całym pomieszczeniu. Ze względu na to, że temperatura pomiędzy sufitem a podłogą różni się, dlatego w urządzeniu zastosowano dwa czujniki, dzięki temu temperatura jest mierzona w różnych miejscach, porównywana i optymalizowana tak, by zwiększyć komfort cieplny. Wbudowany sygnalizator wymiany filtra po przepracowaniu określonego czasu informuje, kiedy należy go wyczyścić. Dzięki temu łatwiej zaplanować serwis klimatyzacji. Klimatyzator może być sterowany zdalnie z dowolnego miejsca.

Kasetonowe

Klimatyzator LG H-Inverter UT-H
UT36H | UT42H | UT48H (4,5 – 16,0 kW)

Kasetonowy klimatyzator wydajnie chłodzący lub ogrzewający wnętrze. Dzięki trybowi wysokiego sufitu można go montować w dużych pomieszczeniach, na przykład salach konferencyjnych, sklepach, restauracjach itp. Wym modelu udoskonalono budowę żaluzji, które równomiernie rozprowadzają powietrze nie powodując powstania tzw. martwych stref. Wentylator 3D zwiększa przepływ powietrza, jednocześnie pracuje cicho (poziom hałasu 44 dB). Kompaktowy rozmiar umożliwia montaż klimatyzacji w różnych pomieszczeniach. Narożniki i panel zdejmują się łatwo, dlatego instalacja klimatyzacji przebiega bez zakłóceń. Obudowa została zaprojektowana tak, by usprawnić serwis klimatyzacji. Opuszczana kratka ułatwia czyszczenie filtra, a unowocześniona wersja wylotu powietrza zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń na suficie.

Klimatyzator LG Standard Inverter CT | UT
CT09 | CT12 | CT18H | CT24 | UT30 (1,0 – 8,8 kW)

Kasetonowy klimatyzator do użytku w przestrzeniach publicznych. Zmniejszona obudowa umożliwia montaż w różnych pomieszczeniach. Klimatyzator zapewnia wydajne grzanie i chłodzenie w niskich i wysokich pomieszczeniach (tryb wysokiego sufitu). W przeciwieństwie do wielu innych klimatyzatorów, model LG zapewnia szeroki i płynny strumień powietrza, który rozchodzi się w wielu kierunkach i nie doprowadza do powstawania tzw. martwych stref w narożnikach. Pomieszczenie jest wychłodzone lub ogrzane równomiernie w każdym miejscu. Niezależne od siebie silniki pozwalają na czterostopniowe sterowanie nawiewnikami. Wentylator 3D pracuje cicho i wydajnie. Ogromną zaletą jest wygodny montaż klimatyzacji. Panel urządzenia instaluje się szybko, następnie można wyregulować podwieszenie i sprawdzić szczelność instalacji. Kratka opuszcza się aromatycznie do poziomu użytkownika, co ułatwia czyszczenie filtra. Klimatyzator poziomuje się samoczynnie.

Klimatyzator LG Standard Inverter UT
UT36 | UT42 | UT48 | UT60 (4,0 – 16,3 kW)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur scelerisque eros quam, non rutrum ligula fermentum sed. Nullam vitae nunc vitae est tincidunt congue. Praesent ornare metus at arcu volutpat pretium. Pellentesque sodales blandit nibh eu tempor. Integer urna nulla, vehicula eu lectus et, malesuada vulputate augue. Nunc faucibus, ex ac iaculis gravida, magna tellus placerat augue, nec aliquet odio nulla et nunc. In hac habitasse platea dictumst. Mauris eget enim ante. In volutpat commodo elementum.

Kanałowe niskiego sprężu

Klimatyzator LG Standard Inverter CB-L
CB09L | CB12L | CB18L | CB24L (1,1 – 7,7 kW)

Wydajny cichy klimatyzator kanałowy niskiego sprężu, w którym wykorzystano technologię ESP (liniowa kontrola spręży dyspozycyjnego). Dzięki kanałom spiro oraz komorom rozdziału powietrza, urządzenie może pracować w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Zapewnia wydajne chłodzenie i ogrzewanie niezależnie od pory roku. Sterowanie wartością ESP umożliwia zdalne regulowanie ilości nawiewanego powietrza. Możesz kontrolować prędkością wentylatora bez względu na wartość sprężu dyspozycyjnego. Dzięki temu nie trzeba korzystać z dodatkowego regulatora przepływu powietrza. Temperatura powietrza mierzona jest w dwóch miejscach – w zdalnym sterowniku i jednostce wewnętrznej, dzięki temu osiąga się lepszy komfort cieplny. W urządzeniu zastosowano pompkę skroplinową, która odprowadza skropliny na wysokość 7 cm. Dzięki temu woda może być skutecznie odprowadzana w każdej instalacji. Jednostki zostały zmniejszone, dlatego można je zamontować w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią. Konserwacja i serwis klimatyzacji są łatwiejsze, ponieważ, by dostać się do wnętrza jednostki nie trzeba otwierać całego panelu, a jedynie poszczególne elementy.

Kanałowe średniego sprężu

Klimatyzator LG H-Inverter UB-H
UB36H | UB42H | UB48H (4,8 – 16,0 kW)

Efektywny i solidny klimatyzator podstropowy marki LG. Sprawdza się jako klimatyzacja do firmy, sali konferencyjnej albo kinowej. Jest możliwy elastyczny montaż w dogodnych miejscach także w suficie. Jednostki wewnętrzne wykonane są z aluminium pokrytego warstwą złota, co minimalizuje ryzyko korozji. Klimatyzator jest wydajny energetycznie, a przy tym energooszczędny (redukcja poboru energii nawet do 28%). Dzięki funkcji gorącego startu pomieszczenie szybko się nagrzewa. Z kolei funkcja Jet Cool zapewnia efektywne chłodzenie. Urządzenie posiada wbudowany sygnalizator wymiany filtra, który informuje o potrzebie serwisowania klimatyzacji. Oprócz sterownika centralnego, do urządzenia dołączony jest sterownik bezprzewodowy umożliwiający wygodną zmianę ustawień z dowolnego miejsca.

Klimatyzator LG Standard Inverter CM | UM
CM18 | CM24 | UM30 | UM36 | UM42 | UM48 | UM60 (1,8 – 16,3 kW)

Klimatyzator kanałowy LG polecamy jako klimatyzacja do domu, ale również klimatyzacja do biura, sklepu czy firmy. Bardzo cichy i wydajny. Wysokość jednostki została pomniejszona, dzięki temu klimatyzator można zamontować we wnętrzach z ograniczoną przestrzenią. Montaż klimatyzacji jest elastyczny, gdyż w zależności od warunków, urządzenie może pobierać powietrze z dołu lub z tyłu. Dzięki wykorzystaniu technologii ESP, można w prosty sposób regulować ilość nawiewanego powietrza. Mocny silnik BLDC kontroluje prędkość wentylatora i ilością wypuszczanego powietrza bez względu na wartość sprężu dyspozycyjnego. Technologia ta zapewnia skuteczniejsze grzanie i chłodzenie. Temperatura mierzona jest przy pomocy dwóch czujników – w sterowniku zdalnym i jednostce wewnętrznej, dzięki temu urządzenie lepiej kontroluje komfort cieplny we wnętrzu. Klimatyzator może pracować w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Panel urządzenia został podzielony na dwie części, dzięki temu nie trzeba zdejmować wszystkich elementów, by na przykład dostać się do silnika, wentylatora czy wymienników ciepła. Znacznie upraszcza to serwis klimatyzacji lub czyszczenie.

Klimatyzator LG Compact Inverter UB-C | UM
UB18C | UB24C | UM30 | UM36 (1,8 – 10,0 kW)

Kanałowy klimatyzator średniego sprężu, idealny do biura, sklepu albo domu. Mniejsza wysokość umożliwia zamontowanie we wnętrzach z ograniczoną przestrzenią do instalacji klimatyzacji. Mimo tego, że jego wydajność jest wysoka, to pracuje bardzo cicho (poziom hałasu 23dB), nie zakłóca pracy lub odpoczynku. Klimatyzator jest łatwy w montażu i może ogrzewać lub chłodzić kilka pomieszczeń jednocześnie. W konwencjonalnych klimatyzatorach, powietrze pobierane jest tylko z tyłu, w tym modelu – albo z tyłu, albo z dołu. Urządzenie jest sterowane przy pomocy dwóch termistorów, umieszczonych w zdalnym sterowniku oraz jednostce wewnętrznej. Umożliwia to dokładniejsze zmierzenie temperatury i zapewnienie lepszego komfortu cieplnego. Konserwacja i serwis klimatyzacji są bardzo proste, gdyż podczas prac nie trzeba otwierać całego panelu, a jedynie poszczególne części. Równie łatwo można zamontować, następnie wyczyścić filtry.

Kanałowy wysoki spręż

Klimatyzator LG Standard Inverter UB
UB70 | UB85 (7,6 – 25,3 kW)

Wydajny klimatyzator kanałowy przeznaczony do ogrzewania oraz chłodzenia biur, sklepów, firm i domów. W urządzeniu zastosowano technologię ESP (liniową kontrolę sprężu dyspozycyjnego), która zapewnia wydajniejszą pracę. Pompka skroplin o dużej wysokość podnoszenia skutecznie odprowadza wodę w każdym typie instalacji. Wysokość temperatury powietrza różni się przy suficie i przy podłodze. Zamontowanie dwóch czujników w dwóch różnych miejscach, umożliwia dokładniejszy pomiar i dobranie temperatury do rzeczywistych warunków otoczenia. Kanały spiro i komory rozdziału powietrza umożliwiają montaż klimatyzacji w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Jednostki są niewielkich rozmiarów i bardzo wydajne. Wartość ESP, a zatem i wydajność jest bardzo wysoka, jednak poziom emitowanego hałasu wynosi zaledwie 23 dB. Dla porównania, w bibliotece średni poziom hałasu wynosi 40dB. Klimatyzator jest łatwy w montażu i użytkowaniu.

System multi

Klimatyzator LG Multi Split i Multi F-DX

Cichy, energooszczędny i niezawodny klimatyzator LG do użytku w przestrzeniach komercyjnych i publicznych. Dostosowany do pracy w małych i dużych pomieszczeniach. Lekka i zwarta konstrukcja jednostek zewnętrznych i możliwość elastycznego montażu klimatyzacji w wielu pomieszczeniach naraz. Urządzenie zostało wyposażone w inwerterowe sprężarki napędzane silnikami prądu stałego (BLDC) z wmontowanymi magnesami neodymowymi. Umożliwia to wydajniejszą pracę niż w przypadku klimatyzatorów inwerterowych zasilanych prądem zmiennym. Inwerter LG zapewnia gotowość do natychmiastowej pracy, szybko chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie. Klimatyzator jest również bardziej energooszczędny (20-40% mniejsze zużycie energii). W ciągu 30 minut od uruchomienia oszczędza się ok. 35% pobranej energii. Po upływie tego czasu, inteligentna jednostka zewnętrzna ciągle zmienia temperaturę powietrza, dopasowując ją do obciążenia i pożądanych warunków otoczenia. Kolejne udogodnienie to panele typu Wide Louver Plus, które zwiększają wydajność grzewczą o ok. 11%. Wymienniki ciepła oszraniają się znacznie wolniej. Czynnik chłodniczy rozprowadzany jest równomiernie, dzięki temu wydajność cyklu wzrosła o ok. 5%. System multi umożliwia montaż klimatyzacji w serwerowniach, maszynowniach czy kuchniach. Ulepszone wentylatory i kratki pomogły zwiększyć współczynnik wymiany ciepła i zredukować poziom hałasu. Sterowanie może odbywać się przy pomocy Wi-Fi. Ponadto w jednostce zewnętrznej znajduje się przycisk do natychmiastowego wyłączenia wszystkich klimatyzatorów w sytuacji alarmowej.

Sprawdź również: Klimatyzatory Panasonic