Pompy ciepła Warszawa

Pompa ciepła – nowoczesne rozwiązanie dla domu

Jeśli szukasz nowoczesnego i energooszczędnego rozwiązania dla ogrzania swojego domu, zainwestuj w pompę ciepła. Warszawa i okolice to obszar, w którym działamy – skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze i montażu pompy w Twoim domu. 

Kwestią siejącą ziarno niepewności przy podjęciu decyzji o kupnie pompy jest jej cena, ponieważ koszty początkowe inwestycji są większe, niż przy tradycyjnych kotłowniach. Nie należy jednak zapominać, że zwracają się one już po kilku latach. Ceny tradycyjnych paliw szybko rosną – z roku na rok są coraz wyższe. Ponadto sama budowa tradycyjnej kotłowni również wymaga znacznych nakładów inwestycyjnych, poprzez np. budowę kominów czy doprowadzenia gazu. Inwestując w pompę ciepła otrzymujemy komfortową alternatywę dla ogrzewania naszego domu z pewnością zwrotu środków zainwestowanych w budowę.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pompy ciepła charakteryzują się wysoką sprawnością i niezawodnością pracy. Podczas pracy wykorzystują sprężarki, które bezawaryjnie pracują przez kilka lat. Producenci oferują różne warianty pomp ciepła, dzięki czemu znajdą one zastosowanie w każdym budynku. Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Zgłoś się do Fresh-Klima! Nasi specjaliści pomogą dopasować odpowiednią moc urządzenia i jego rodzaj. Czekamy na Twój telefon!

Pompy gruntowe Warszawa

Są najpopularniejszymi pompami ciepła. Ciepło pobierane jest z gruntu, gdzie temperatury na głębokości około 2 metrów wahają się pomiędzy 7 a 13 stopni C. Im głębiej – tym cieplej. Ciepło pobrane z gruntu musi zostać ogrzane – to tak zwana regeneracja. Głównie przyczyniają się do niej promienie słoneczne, opady oraz wody roztopowe. Pompa ta świetnie sprawdzi się przy niższej temperaturze, jak również przy ekstremalnej, zimowej. 

Pompy gruntowe, dzięki wydajnym właściwościom grzewczym, mogą stanowić jedyne źródło ogrzewania. Przy zastosowaniu kolektorów gruntowych, im mamy więcej wody oraz składników mineralnych w gruncie oraz im mniejsza porowatość ziemi – tym lepsza przewodność cieplna – moce jednostkowe wahają się od 10 do 35 W/m2. Przy zastosowaniu sondy gruntowej, przy optymalnych warunkach hydrologicznych, możemy przyjąć 50W/m długości sondy.

Sondę wpuszcza się w ziemię – zazwyczaj do głębokości 100 metrów. Potrzebujemy na to pozwolenia Urzędu Gospodarki Wodnej. Jednak jeśli rury będziemy wprowadzać głębiej, potrzebna będzie już zgoda Urzędu Górniczego. Po wykonaniu pierwszego odwiertu możliwe będzie precyzyjne określenie charakteru gruntu – wtedy też szacuje się dokładną długość sondy.

Pompa powietrze/woda – Warszawa

Pompy powietrze/woda zyskują na popularności, ponieważ nie musimy przy nich przeprowadzać kosztownych prac ziemnych. Mamy prosty i szybki montaż. Pompy powietrze/woda często służą wspomaganiu istniejącej już kotłowni. Swoje zastosowanie znajdzie również w budownictwie niskoenergetycznym.

Pompa powietrze/woda działa na zasadzie zasysania powietrza, schładzaniu go w parowniku powietrznej pompy i dzięki odpowiedniemu sprężeniu – odprowadzaniu ciepła na zewnątrz. Wykorzystuje energię, która gromadzi się w zewnętrznym powietrzu – tzw. dolne źródło. Przy bardzo niskich temperaturach woda grzewcza wymaga dogrzania za pomocą grzałki elektrycznej. Dlatego też pompy te są częstą inwestycją wspomagającą już istniejące źródła ciepła. Ale dzięki niskiemu nakładowi inwestycyjnemu są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię pompa gruntowa lub powietrze/woda, zgłoś się do Fresh-Klima. Oferujemy profesjonalne doradztwo w kwestii pompy ciepła w Warszawie, jak również w okolicznych miejscowościach.