Im szybciej rośnie temperatura, tym bardziej docenisz zalety klimatyzacji. Lato w mieście potrafi dokuczyć, ale jest dużo przyjemniej, gdy po pracy wracasz do mieszkania ze sprawnym i wydajnym klimatyzatorem. Jeszcze lepiej, gdy uruchomisz chłodzenie powietrza na pół godziny przed powrotem. Jak to zrobić? Wystarczy inteligentne urządzenie Gree, Samsung lub Panasonic i dostęp do internetu. Sprawdź prosty sposób na rozwiązanie problemu z nagrzanym i dusznym wnętrzem w Warszawie w środku lata!

Sterowanie klimatyzacją na odległość

Coraz więcej czynności wykonujemy przy pomocy telefonu, tabletu czy laptopa. Wystarczy dostęp do sieci, by można było korzystać z map, kupować bilety, rejestrować się do lekarza czy sprawdzać oceny dziecka. A to jeszcze nie koniec – technologia pomaga nam sterować urządzeniami w tzw. inteligentnym domu. Z poziomu smartfona możesz regulować opuszczanie rolet, zamykanie drzwi czy włączanie urządzeń kuchennych. Funkcje sterowania przez Wi-Fi posiadają także nowoczesne klimatyzatory. Uruchomienie klimatyzacji w domu w Warszawie z drugiego końca miasta jest prostsze niż się wydaje! Wystarczy urządzenie przystosowane do obsługi przez internet i aplikacja dostępna w Google Play lub App Store. Po dodaniu do niej klimatyzatora z Wi-Fi możesz schłodzić swoje mieszkanie z kanapy lub… z dowolnego miejsca na świecie.

Pilot czy telefon? Jakie dodatkowe korzyści może dać sterowanie z Wi-Fi?

W każdym opakowaniu z klimatyzatorem, który oferujemy w Warszawie, znajdziesz urządzenie do wygodnego sterowania na odległość. Po co w takim razie aplikacja w smartfonie? Wyobraź sobie jeden gadżet, który zastąpi wszystkie piloty w domu. Tak, to Twój telefon! Zawsze masz go przy sobie, więc koniec z poszukiwaniami gadżetu do uruchamiania telewizora, rolet, ogrzewania… Poza tym nawet najlepszy pilot nie zapewni Ci włączenia klimatyzacji z odległości kilkunastu kilometrów na pół godziny przed przybyciem do domu. W upalny dzień to naprawdę duża różnica! Aplikacja do sterowania Twoim splitem lub monoblokiem pozwoli nie tylko włączyć (a także wyłączyć, gdy zapomnisz to zrobić przed wyjściem) sprzęt. Program udostępnia wszystkie funkcje sterowania, np. ustawianie temperatury czy oszczędny tryb pracy. Poza tym dzięki łączności przez internet możesz także zaprogramować pracę klimatyzacji – zapamięta np. godzinę i zadaną temperaturę, by uruchamiać się w ten sposób w wybrane dni. Klimatyzator sterowany przez Wi-Fi () to optymalne rozwiązanie. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór modeli łączących się z siecią.

Klimatyzacja sterowana z poziomu smartfonu i inne rozwiązania Smart Home

Pojedynczy domowy klimatyzator uznanej marki to doskonały pomysł na dobry początek. Jednak można skorzystać również z innych udogodnień, które zadbają o jak najlepsze powietrze w pomieszczeniach. Warto pomyśleć o wyposażeniu domu w sprzęt i instalacje, które da się zaprogramować lub uruchamiać dzięki podłączeniu do internetu. Po dołączeniu do jednej z licznych aplikacji szybko okaże się, że korzystanie z całego systemu urządzeń jest prostsze niż się wydaje. Oprócz klimatyzatorów możesz mieć u siebie takie sprzęty sterowane smartfonem jak m.in.:

  • pompy ciepła,
  • oczyszczacze powietrza,
  • nawilżacze i jonizatory,
  • nowoczesne systemy ogrzewania UV.

Pamiętaj, że najnowsze modele klimatyzacji mogą również podnieść temperaturę w Twoich pomieszczeniach jeśli dojdzie do nagłego załamania pogody, gdy chłód przychodzi w określonych porach dnia i nocy. To doskonałe rozwiązanie, by odciążyć główny system ogrzewania wczesną wiosną lub późną jesienią. Czas uruchomienia i zakres wyższych temperatur również ustawisz w aplikacji na smartfonie.

Wybierz dla siebie nowoczesny klimatyzator z Wi-Fi

Oferujemy duży wybór klimatyzatorów w Warszawie, wśród których znajdziesz odpowiedni model urządzenia split lub multisplit gotowy do połączenia z internetem. Najwięksi producenci sprzętu (np. Fuji, Samsung, Gree czy Daikin proponują modele, które doskonale pasują do rozwiązań Smart Home. Zapytaj naszych specjalistów o interesujące Cię parametry i znajdź swój sposób na klimatyzację na freshklima.com.pl.

Dowiedz się więcej o klimatyzacjach! Sprawdź nasz kolejny artykuł: Klimatyzacja a estetyka.